Esileht > L-V > saviring

1.-9. klasside õpilastele

NELJAPÄEVITI 15.30-17.00

Osalustasu: 15 eurot/kuu

Saviringi ootame õpilasi kahes vanusegrupis:  1.-3. klass ja alates 4. klassist. Ring toimub 1 kord nädalas korraga 90 minutit.

1. - 3. klass

Õpime voolima keraamilist savi. Kujutame inimest, loodust ja fantaasiamaailma. Proovime teostada ka kausi ja tassi vorme. Oma temaatikas kasutame ära ka aasta tähtpäevi sh. kiriklikke tähtpäevi. Kasutame erinevaid värvilisi glasuure ja põletame nii madal - kui kõrgkuumusel.

4. -9. klass

Õpime kuidas oma mõtteid ja ideid viia keraamilisse vormi. Selleks töötame nii etteantud kui ka vabal teemal. Kujutame natuuri, kirjanduslikke tegelasi ja fantaasiamaailma. Vaatleme kunstiajaloolisi eeskujusid. Teeme visandeid inimfiguurist. Voolime keraamilisi nõusid, mida põletame kõrgkuumusel. Võimalus oma töid ka glasuurida.

Juhendaja Kadri Paberit

Savi on väga vana materjal ning sellel on ainulaadsed looduslikud omadused. Saviga töötamisel on teaduslikult tõestatud teraapiline toime. Laste arengule pakub savi voolimine väga mitmekülgset tuge - maandades pingeid ja luues sisemist tasakaalu, arendades peenmotoorikat ja keskendumisoskust, kasvatades enesekindlust ning tugevdades minatunnetust.

Seda kõike on eriti vaja tänapäeval, kus last ümbritsev elu on närviline, elektroonikasse mattunud ja tema side tõelise loodusega on kadunud. Savi aitab seda tühimikku täita.

Töö saviga soodustab lapse aju arengut, kuna  kahe käega tööd tehes „suhtlevad“ omavahel ka lapse vasak ja parem ajupoolkera. Tänu sellele paranevad erinevate ajukeskuste vahel olemasolevad seosed, samuti keeletaju ja kõneoskus.