Nädalakiri 10. mai 2021

Nädala mõte on pühendatud Kristuse taevaminemise suurpühale (16.05):

“Aga Jeesus viis nad välja kuni Betaaniani ja, tõstes oma käed, õnnistas neid. Ja see sündis, et neid õnnistades lahkus Jeesus nende juurest ja võeti üles taevasse.” (Lk 24: 50-51)

Kristuse taevaminemise suurpüha peetakse nelikümmend päeva pärast ülestõusmispühi. Komme seda päeva eriliselt tähistada pärineb IV sajandi Jeruusalemmast.

Õnnitleme sünnipäevalapsi:

11.05 Krista Kotselainen

14.05 Tiina Käärik

Täname:

7.b klassi õpilasi Liisa Maria Kolki ja Anastassia Kuznetsovat, kes osalesid üle-eestilisel saksa keele online-etlusvõistlusel "Christian Morgenstern 150". Konkursil osales 26 õpilast ning Anastassia Kuznetsova valiti kuue parima luulelugeja hulka. Täname ka meie saksa vabatahtlikke Alexandra Hergerit ja Jonas Wernerit, kes olid abiks videosalvestiste tegemisel.

Infoks:

Mitmed lapsevanemad on uurinud Tähtpere aia edenemise kohta. Loodetavasti valmib aia 1. etapp 21. maiks 2021. Projekt on veninud projekteerimisvea tõttu, siis tuli talv ja siis tuli koroona… 1. etapi käigus valmib tartaankattega piirnev ala. Eelarvesse ei mahtunud kahjuks pargi teeradade ja rohealade korrastamine, mis jääb 2. etapi rahastamisplaani ootama.

Teated:

• 11.05 2.a klassi õppekäigul ERMis
  • 11.05 3.b klass Endla rabas
  • 12.05 3.a klass Endla rabas
  • 11. mail osaleb kaks 8. klassi võistkonda veebipõhisel kirjanduslikul mälumängul.
  • 11.-15.05 toimub 1.-9. klassile matemaatika e-võistlus Känguru.
  • Kestab Agathe maja söökla remont.
  • Avatud on registreerimine 10. klassi sisseastumiskatsetele 2021/2022. õppeaastal. Lisainfo kooli koduleheküljel https://www.katoliku.edu.ee/esileht/gumnaasium/sisseastumine
  • Palume kõikidel töötajatel ja õpilastel alates 5.klassist kanda majas viibides maski hoidmaks enda, kaasõpilaste, õpetajate ja kooli töötajate tervist.
  • Distantsõppe tunnid: kõik distantsõppele suunatud klasside tunnid toimuvad veebitundidena reaalajas. Info tundide kohta siin: https://www.katoliku.edu.ee/esileht/hariduskeskus/kaugope ja Stuudiumis.
  • Kooli kõige ajakohasem tunniplaan asub aadressil: www.tkh.edupage.org
  • Elektroonilise õpilaspileti taotlemine:

1. saatke pilt aadressile oppilet@katoliku.edu.ee
  2. saadetud e-kirja pealkirjaks on lapse eesnimi, perekonnanimi, isikukood
  3. fotod peavad olema jpg vormingus ning failinimega klass-eesnimi-perenimi-jpg (nt. 3b-ants-kaval.jpg)
  4. pildil peaks olema õpilase nägu selgelt näha ja taust ühevärviline (soovitavalt valge). Õpilane ei tohi kanda pildil päikeseprille, mütsi vms nägu varjavaid elemente.
    Õpilaspileti tegemise peale kulub kuni 2 nädalat (uue kooliaasta algul väljastatakse õpilaspiletid septembri kuu jooksul). Olemasolevaid õpilaspileteid pikendatakse sügise jooksul - info edaspidi.

Liivi Lõhmuse nimeline fond ootab annetusi õpilaste õppekäikudel osalemise toetuseks. Nii ettevõtted kui eraisikud saavad fondi toetada annetuste kaudu MTÜ Tartu Katoliku Hariduskeskuse kontole Swedbankis: EE972200221011376793.

Kantselei:

Kantselei (Jakobi 41, II korrus) on avatud E-R kell 8.00-16.00.

Sekretäriga saab ühendust võtta: telefon 55566363, e-post kool@katoliku.edu.ee.

Kultuurikoda:
kultuurikoda@katoliku.edu.ee või numbril 5066135